מוזיאון נחום גוטמן לאמנות שמח להציג: "מאחורי קירות המוזיאון"

 

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות שמח להציג: "מאחורי קירות המוזיאון"

מאחורי קירות המוזיאון - תערוכה חדשה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות

קיר בתערוכה – מאחורי קירות המוזיאון – מוזיאון גוטמן לאמנות. עיצוב רוני עזגד וענת לוי

 

תערוכה פעילה לכל המשפחה
פתיחה לקהל הרחב: יום שבת, 23 במרס בשעה 11:00


הכניסה לילדים חינם!

 

אוצרות: מוניקה לביא, מאיה קשביץ


עיצוב התערוכה: רוני עזגד, ענת לוי

 

מאחורי קירות המוזיאון - תערוכה חדשה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות

מאחורי קירות המוזיאון – ציור של גוטמן – תערוכה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות

מהו חדר תצוגה? מהי תערוכה? מהו אוסף? מה עושה רשם? מה היא מלאכתו של האוצר?

המוזיאון הוא מוסד רוחש פעילות בו בעלי תפקידים רבים: אוצר, רשם, מעצב, מדריך ועוד אשר מתכננים את התערוכות העתידיות, מטפלים באוסף, ומתחזקים את חללי המוזיאון. תערוכה זו מאפשרת למבקרים להיכנס לנעליהם.

 

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מציג תערוכה חדשה: "מאחורי קירות המוזיאון", אשר מציגה את המתרחש מאחורי קירות מוזיאון לאמנות ומעוצבת ברוח עולם ה DIY  – עשה זאת בעצמך – שמאפשר עצמאות, למידה, התנסות ויצירה.

 

בתערוכה מיוחדת זו יוכלו המבקרים ליצור בעצמם יצירות אמנות ולאצור תערוכות בחלל התצוגה, ולהתנסות בשלבים השונים של הכנת תערוכה במוזיאון. כל אחת מתחנות התערוכה מציעה מידע, פעילות, התבוננות והנאה. הצבעים שנבחרו לעיצוב התערוכה הם צבעי יסוד, והחומרים שנבחרו הם קרטון, עץ ונייר.

את ההשראה לתערוכה שאבו יוצרות התערוכה, האוצרות מוניקה לביא ומאיה קשביץ והמעצבות רוני עזגד וענת לוי  מיצירותיו של נחום גוטמן. כל תחנה מוקדשת ליצירה או יצירות נבחרות, וכל תחנה מאירה צד מעולם המוזיאונים:  מהו חדר תצוגה? מהי תערוכה? מהו אוסף? מה עושה רשם? מה היא מלאכתו של האוצר?

 

התערוכה מציגה את  התחנות אותן עוברת יצירת האמנות מרגע היווצרה עד לרגע בו היא מוצגת במוזיאון, כל תחנה מתורגמת בתערוכה לתצוגה ולפעילות: ב"סטודיו של האמן", יוכלו המבקרים לשאוב השראה מעבודותיו של נחום גוטמן ולהכין בעזרת חומרי יצירה יצירות משלהם;  ב"חדר האוסף"   יוכלו ללמוד על יצירתו של נחום גוטמן ולתרום יצירה לאוסף הילדים שיוקם בתערוכה ; ב"מחלקת מחקר והדרכה", ניתן יהיה לצפות בציור ענקי של גוטמן ולהרכיב על פיו פאזל בחדר התבוננות בסגנון יפני; ב"חדר תצוגה", ניתן יהיה לאצור תערוכה על פי רעיונות  של המבקרים. במסלול גם "חנות מוזיאון", ובו ניתן יהיה להעתיק רישום של נחום גוטמן, ולקחת הביתה  למזכרת.

 

בחנות המוזיאון הממשית והיפה ניתן יהיה לרכוש ערכת משחק שהוכנה במיוחד לתערוכה, והילדים יוכלו בתום הביקור להמשיך ולאצור בביתם תערוכות מתחלפות של נחום גוטמן.

 

 

"מאחורי קירות המוזיאון" – תערוכה פעילה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות

 

החל מ-23.3.2019- בשעה 11:00

 

 

הכניסה לכולם חינם.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א  |  טלפון:  03-5161970
עמוד הפייסבוק: https://www.facebook.com/gutmanartmuseum
אתר הבית של המוזיאון: http://www.gutmanmuseum.co.il

 

 

נכתב על ידי: רעות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *