בייבי שיר

 

כשדניאל הקטנה שלי היתה בת חמישה חודשים, חיפשתי איזשהי סדנא ללכת אליה איתה.
חיפשתי משהו שיהיה כיף לה ויהיה כיף לי בו זמנית. רציתי ללכת לסדנא שתכלול בתוכה כמה דברים ולא משהו אחד.

לסדנא של ריקי דרוקר "בייבי שיר"  נחשפתי  עוד לפני שילדתי. אני זוכרת שקראתי את התיאור של הסדנא "בייבי שיר" וזה כל כך התאים לי ולרצונות שלי. נורא רציתי לבלות זמן מיוחד עם הבייבי שאז עוד לא נולדה , וחיכיתי שתוולד כבר, תגיע לגיל המתאים שאוכל להרשם לסדנא.

ואכן כך היה, כשדניאל היתה בת חמישה חודשים נרשמתי לסדנא (לסדנא ניתן להרשם מגיל 9 שבועות ועד טרום זחילה).

הגעתי לבייבי שיר שמתקיים בגבעתיים. בסדנא היו עוד שלוש תינוקות ואמהות שלהם, וזה כבר קנה אותי. אני מהאנשים האלה שלא אוהבים הרבה רעש ואוהבת את האינטימיות, והאווירה היתה לגמרי לטעמי. אינטימי, ביתי, הרגשתי מיד שאין לי בעיה להשתתף ולהפתח גם לאמהות אחרות.

 

אינה ריקי

הסדנא מחולקת לשני חלקים, בחלק הראשון הינו עם הקטנטנים שלנו, רקדנו איתם, שרנו להם שירים ונתנו להם להתנסות בכלים מוזיקליים שונים, קטנים וידידותיים לתינוקות. בחלקו השני של הסדנא, אחרי שלרוב, התינוקות של שלושתנו נרדמו, ריקי קיימה "מפגש אמהות" בו דיברנו על נושאים שונים שקשורים לחוויות של אחרי לידה, חזרה לשוק העבודה לאחר חופשת לידה, דיברנו על התמודדות עם הילדים הגדולים, דיברנו על הרדמויות, על היחסים עם הבני זוג ועוד ועוד ועוד.. אישית, השיחות האלה מאוד עזרו לי בכל המובנים ואני יכולה להגיד שבזכותן הגעתי להחלטות מאוד חשובות שאני בטוחה שללא הדחיפה הזאת והעידוד של ריקי דרוקר ושל שאר האמהות לא היתי מגיעה להחלטות האלה בכזה בטחון.

למרות שדניאל היא הילדה השלישית שלי, אחרי כל מפגש בייבי שיר שיצאתי ממנו, הרגשתי יותר קרובה אליה, ויותר מזה, הרגשתי שהיא הרבה יותר מחוברת אליי.

 

אינה ריקי 2

את עניין השירים אגב, אימצתי מאוד. אני זוכרת שבמפגשים הראשונים, התקשיתי לשיר לדניאל בקול רם ופתאום הבנתי שאני בקושי שרה לה בעברית בבית ובקושי שרתי גם לבנות הגדולות שלי. אחרי המפגשים של בייבי שיר, שמתי לב שאני יותר ויותר שרה לדניאל גם בבית, והיא מגיבה לשירים האלה כל כך יפה. זה שירים שמרגיעים אותה תוך ממש כמה שניות. וכן, אני יודעת שקשה להאמין לזה, גם אני אולי היתי מרימה גבה אם זה לא היה קורה אצלי.

לאחר 4 מפגשים, כשהסדנא הגיעה לסופה, להפתעתי, קיבלנו תעודת גמר ראשונה לדניאל, זה היה כל כך מרגש ומאוד מקורי, במיוחד שאני מאלה שאוספות בקופסא, כל דבר שמסמן לי אבן דרך בחיים של הילדים שלי.

אינה ריקי 3

 

 

נכתב על ידי: אינה

There is 1 comment for this article
  1. דניאל ב 0:55

    מהמם איזה כייף זה למצוא קבוצה קטנה ואינטימית שאנחנו מתחברים אליה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *