הכינה בראש מטיילת – מיתוסים על כינים ופתרון יעיל במיוחד

 

6 מיתוסים על כינים:

ריזאלטס הפתרון המהיר והיעיל ביותר לבעיית הכינים של ילדייך

  • בעלי שיער צבוע נדבקים באותה מידה כבעלי שיער רגיל. שימוש בחומרי צבע לטיפול בכינים אינו יעיל.
  • החדר של הילדים מלא בבובות פרווה? תדעו ש…כינים זקוקות לדם אנושי כדי להזין את עצמן ולכן לא יוכלו לשרוד מעבר ליום יומיים מחוץ לראש אנושי. הסיכוי להידבק מבובות פרווה, מצעים, סדינים, מסרקים, הוא נמוך משמעותית בהשוואה לסיכוי להידבק ממגע ישיר מראש לראש.
  • הכינה עצמה אינה מעבירה מחלות. אך תופעת הגירוד של עור הקרקפת עשויה לחשוף את הילד או הילדה לזיהום.
  • כינים אינן יודעות לשחות, וסיכוי להידבק בבריכת שחייה זהה לכל מקום אחר, בתנאי שמתקיים מגע ישיר בין ראש לראש. הכינים יודעות לעצור את נשימתן ולכן השהייה במים אינה מהווה סכנה עבורן.
  • כיני ראש מסוגלות לחיות על הראש האנושי בלבד. לא ניתן להידבק בכינים מבעלי חיים: כלבים, חתולים יונים וחיות מחמד אחרות. אין העברה בין בן אדם לחיה או מחיות לבני אדם.
  • יש דמיון בין ביצי כינים לקשקשים, שמתבטא בנקודות לבנות על השיער. אבל ביצי כינים צמודות בחוזקה לשיער וקשה להסירן, בעוד שקשקשים ניתן להסיר בקלות.

 

 

הכינה בראש 

ריזאלטס הפתרון המהיר והיעיל ביותר לבעיית הכינים של ילדייך

אחד מזיכרונות הילדות הקשים שהולכים איתי בחיי היא התמונה של גילה אלמגור נאלצת לוותר על שיערה בגלל הכינים.

אין אמא לדעתי שלא חוששת מכינים ומשאר נזקים מהגן. אנחנו כמובן מנסות לשמור על ילדינו כמה שניתן וריזאלטס אכן עוזרות לעשות זאת.

כינים הן חרקים. הן חיות על גבי השיער והקרקפת של בני אדם וניזונות מדם אנושי מספר פעמים ביום. כינה בוגרת חיה כ-30 יום לכל היותר והיא ניזונה ומתרבה על הקרקפת. הנקבות מסוגלות להטיל 10-5 ביצים ביום. למעשה כינה תטיל במשך חייה כ 200-300 ביצים שיבקעו לכינים שיטילו את אותה כמות הביצים.

בישראל כ- 80% ממשקי הבית במדינת ישראל חוו או חווים את תופעת הכינים. והתופעה הזאת מלווה אותנו כל השנה, ולא רק בקיץ, כפי שנוטים לחשוב. הבעיה היא כלל עולמית, ובארצות מסוימות אף מוגדרת כמגיפה שיש צורך ומקום למגר אותה.

אז מה עושים?

השלב הראשון הוא לחפש ולגלות ביצי כינים או כינים. יש לסרק ביסודיות את הראש במסרק מתאים לכך.

השלב השני כולל חיסול הכינים והביצים, דרך סירוק במסרק צפוף ועד טיפול בתכשירים.

השלב האחרון הוא מניעה. מדובר בשלב כמעט בלתי אפשרי, כיוון שמספיק ילד אחד בכיתה או בגן, שלא טופל והכינים חוזרות. הקפידו לבדוק את ראשי הילדים באופן קבוע ולטפל.

 

יש הרבה מכשירים בשוק. איך נדע במה לבחור?

גוף הכינה מוגן על ידי מעטפת שעווה השומרת על הכינה מפני איבוד נוזלים. ריזאלטס מכיל חומר פעיל הממיס את מעטפת השעווה של הכינה, מה שגורם לכינה לאבד את נוזלי גופה, להתייבש ולמות – תוך 5 דקות בלבד. היות ומדובר במנגנון פעולה פיזיקאלי, ולא כימי, הכינה אינה יכולה לפתח עמידות לתכשיר.

ריזאלטס

ריזאלטס, הטיפול היחיד שמשמיד את הכינים ב- 5 דקות בלבד . התכשיר מבוסס על פורמולה ייחודית שפותרת את בעיית הכינים במהירות ובנוחות ללא חומרי הדברה כימיים הרכיבים הפעילים בריזאלטס הינם ידידותיים למשתמש.

 

נכתב על ידי: רעות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *