יומן מסע שבועי – טיול ציורי בברצלונה

בן זוגי יעקב ואני יצאנו לטיול בנופי ברצלונה וקוסטה ברווה לשבוע זוגי ורומנטי.

התחלנו את מפגשנו עם ברצלונה בסיור פנורמי ממקום מושבו של מוזיאון "לאומנות של ברצלונה" המשקיף לנוף מרהיב.

חלפנו על פני נמל ברצלונה הפתוח וליד מגרש הכדורגל "אספניול" שמכיל 55,000 צופים.galBarcelona1

הסיור פתח את "תאבוננו" להכיר את ברצלונה "דרך הרגלים" וכך הגענו לכנסיית "המשפחה הקדושה" שגאודי המפורסם החל בבנייתה ב1922 ובנייתה טרם הסתיימה עד היום, המבנה הגבוה והמיוחד מושך אליו תיירים מכל רחבי העולם.

כשהרעב הכריע אותנו הפסקנו את הסיור ובקרנו ב"שוק בוקרייה",שוק ססגוני וצבעוני הכולל מגוון סוגי מזונות, טעמים ומראות, המהווים תענוג לחיך ולעין.

galBarcelona2

בעלי יעקב חובב כדורגל ואת קבוצת "ברסה" במחיוחד, לכן ביקור ב"קאמפ נו" היה נדרש וחיוני.

הכניסה ל"קאמפ נו" כיאה למעוזם וביתם של מסי וחבריו תיאטרלית. מוזיאון "קאמפ נו" כולל גביעים והישגים בכל תחומי הספורט המתועדים לפי תאריכים. המגרש בו מתקיימים המשחקים עצום ומכיל 70,000 צופים המגיעים מכל רחבי העולם.

galBarcelona3

בסיום היום המרתק חלפנו על פני פסל קולומבוס ו"שער הניצחון" של ברצלונה.

 

למחרת נסענו ל"חירונה", חירונה היא עיר קטנה שבעברה הייתה מרכז פורח של הקהילה היהודית. הקתדרלה בה מרהיבה, יש לה חומה עתיקה ורחובות בסגנון ירושלים העתיקה.

מקום תיור מעניין אחר הוא מנזר מונסארט המדהים שבחבל קטלוניה. המנזר שוכן בין צוקי ענק מרהיבים. המנזר עתיק והכנסייה והמבנים העתיקים בו יפהפיים. בערב הספקנו לטייל בקוסטה ברווה הנראית כמו כפר נופש רגוע עם חופי ים ושתינו סנגריה.

galBarcelona4

את יום הסיורים האחרון בברצלונה פתחנו במוזיאון "פיקאסו" שאירח את תערוכת "דאלי". העבודות של פיקאסו מציגות אמן גאון בתקופות מוקדמות ומאוחרות כולל עבודה משותפת עם דאלי – חוויה תרבותית בפני עצמה.

galBarcelona5

שבנו הביתה עייפים אך מרוצים עד הגג !!

נכתב על ידי: גל זילברמן ניסים

There are 2 comments for this article
    • גל ב 19:23

      שמחה לשמוע דניאל, זו אכן הייתה חוויה מלהיבה ומומלצת. ברצלונה היא עיר מדהימה לטייל בה ולחוות את ההיסטוריה שלה. כל חוויה וסיור באתריה זכור לשנים רבות 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *