עד אשר ילדתי את בני בכורי כשאמרו לי את המילה "תינוקות" התמונה שעלתה לי בראש הייתה של מוצצים. כשנכנסתי ל"עניינים" הבנתי כמה בעיות וסיבוכים, כמה דעות ומחשבות.

כל כך הרבה אנשים אמרו: "תחכו ואל תתנו", "תתנו יותר מאוחר", "בלבול פטמות" ועוד.

 

חשוב לדעת כי תהליך המציצה הינו רפלקס טבעי מולד, החיוני לקיומו של התינוק מיום צאתו לאוויר העולם. מחקרים מוכיחים כי עוברים מבצעים את פעולת המציצה עוד ברחם כאשר בראשית הינקות נתפסת המציצה כפעולה רפלקסיבית. כאשר גדל התינוק, פעולת המציצה מקבלת משמעויות אחרות והופכת מפעולה קיומית לפעולה הגורמת ביטחון ונינוחות פיזית ונפשית בזמן שהוא עייף או לא רגוע. ברגעים אלה, מציצת המוצץ מספקת הנאה ועידוד, כחפץ אישי ומוכר.

 

בני בהתחלה התנגד למוצץ. לא ממש הבין מה אני דוחפת לו לפה. כשהבנתי כמה המוצץ חשוב ועדיף ממציצת אצבע הבנתי שטוב אני עושה. כיום הוא די מרוצה, מתחבר ולדעתי אפילו אוהב כפי שאפשר לראות בתמונה.

20150624_165938

 

מוצצי ניובורן החדשים, כמו כל מוצצי פיליפס  AVENT מגיעים עם מכסה מגן לפטמת המוצץ וניתנים לסטריליזציה. מוצצי הניובורן החדשים של פיליפס AVENT, זמינים במגוון צבעי פסטל רכים כמו תכלת, ורוד, ירקרק וצהוב, עם איורים שונים כגון מכונית, כתר, סירה ופפיון.

 

אנשי מקצוע רבים ממליצים להרגיל את התינוק להשתמש במוצץ כבר מהימים הראשוניים לחייו מכיוון שמחקרים שפורסמו בשנים האחרונות מצביעים על קשר בין שימוש במוצץ לבין הפחתת הסיכוי לתופעת המוות בעריסה. בנוסף, המוצץ משמש כחפץ מעבר המסייע לתינוק לפתח הרגלי הרגעה עצמית ולהפחית את התלות בהוריו.

 

דבורה כהן זאבי ,יועצת שינה לתינוקות, מסבירה על חשיבותו של המוצץ להקניית הרגלי שינה נכונים כבר מימיו הראשונים של התינוק והשימוש בו כחפץ מעבר מרגיע: חפץ המעבר הינו חפץ המרגיע את התינוק בהעדר ההורים בקרבת החדר בזמן ההשכבה במהלך הערב ובמהלך היום , כמובן שגם כאשר התינוק נכנס למסגרת חדשה חפץ המעבר מרגיע ,מנחם אותו ועוזר לו להירדם. חשוב להרגיל את התינוק לחפץ מעבר כבר בימים הראשונים של חייו כיוון שבימים אלו, התינוק תלותי בהוריו וחפץ המעבר משמש ככלי שמעודד את עצמאותו (ברגע שהתינוק מתרגל לחפץ מעבר הוא יכול לאחוז בחפץ ולהתנחם בו עד שהוריו מגיעים).

 

יתרון נוסף בשימוש במוצץ בשלבים ההתפתחות המוקדמים לחייו של התינוק הוא הקלה על תופעת העצירות הרווחת בקרב תינוקות רכים. נמצא כי שימוש במוצץ יכול לסייע לתינוקות הסובלים מעצירות מכיוון שפעולת המציצה מעודדת את פעילות השרירים הטבעתיים. כאשר הילד סובל מעצירות מומלץ להכניס את המוצץ לפיו לכ4 שניות ולהוציא אותו, להמתין 3 שניות לערך ושוב להכניס לפיו –  כך גורמים לשרירים לעבוד במרץ.