תחליף מזון לתינוק נוטרילון של חברת טבע – שאלות ותשובות של אמהות

בעקבות תלונות של אמהות ברחבי האינטרנט ובכלי התקשורת השונים. שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון, טבע,  ענתה על כל שאלותיכם – אנחנו מפרסמים וממשיכים להילחם למענכם – כי לילדים שלנו מגיע את הטוב ביותר!!!

נוטרילון ar

יולי: בן חצי שנה , מגיל חודש עם נוטרילון ar עקב הרפלוקס. כשבועיים החמרה חדה עם הקאות ובכי. מבקשת פירוט מלא של כל השינויים שנעשו בפורמולה.

יולי שלום, תודה על פנייתך, בפורמולת נוטרילון AR  לא בוצעו שינויים, על כן, במידה ואת חשה כי תינוקך אינו חש בטוב מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים. יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון

 

נילי: הבן שלי בן חודשיים. מאז שנולד אכל נוטרילון רגיל ולפני קצת יותר מחודש בעקבות פליטות אובחן עם רפלטקס. עברנו לנוטרילוןar . בשבוע שעבר החל לצרוח בזמן האוכל, לא מוכן לאכול מכאב, כשאכל צרח, בקושי סיים ארןחה..בנוסף שלשולים ובעיקר תחושה שהמזון לא מסמיך ועולה לו וכך תחושה של רפצוקס סמוי.
אני קראתי בעיניים מכתב שמנכל טבע שלח לניו פארם ובו רשום שהם מודעים לטענות הורים רבים אך הכל נבדק ואין שום דבר בפורמולה. ראשית זה לא בסדר שהם שיקרו לקהל שבוי ( גם אנחנו לא יכולים אינפמיל כי זה עשה עצירות) ושנית, מי יודע מה עוד מסתירים. אם הילד משלשל, כאוב, צורח ופולט משהו נעשה והשפיע על התינוק.
אני רוצה שקיפות ותשובות.

 

נילי שלום, אכן, כפי שציינת אנחנו מודעים לכך שהיו הורים שהביעו חשש שהפורמולה לא מסמיכה, עם זאת, בעקבות הטענות, הפורמולה נבדקה שוב מספר פעמים, הן ע"י חברת טבע, הן ע"י חברת נוטרישה – יצרנית נוטרילון והן ע"י משרד הבריאות, שאישר אף הוא שהפורמולה נבדקה ונמצאה תקינה.

בנוסף, לשאלתך, פורמולת נוטרילון AR  לא עברה שינוי.

במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשל יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

נוטרילון שלב 2

מירב: הבן שלי בן 9 חודשים אוכל נוטרילון שלב 2. מזה חודש מקיא אחת לכמה ימים, סובל מכאבי בטן ויציאות מימיות ומרובות . הייתכן כתוצאה משינוי בהרכב הפורמולה ???

 

מירב שלום, פורמולת נוטרילון שלב 2 עברה עדכון ומשווקת בישראל כבר מחודש פברואר, עיקר השינוי הוא בגדלת רמות חומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כאומגה 3 ואומגה 6), אשר תורמות להתפתחות התינוק, שינוי זה לא אמור להשפיע על התנהגותו של התינוק והעיכול, על כן, במידה ותינוקך אינו חש בטוב מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים.

משרד הבריאות ונוטרילון

עמית: הם טוענים שהם הוסיפו האם גם החסירו משהו? הם קיבלו את אישור משרד הבריאות?
הם יכולים להציג אישור של משרד הבריאות? מלבד תוספת ה LC pufa מה עוד הם הוסיפו? האם יש צפי לתופעות לוואי כלשהן? מדוע הוחלט דווקא כעת לתגבר את המינון של ה LC pufa?? ומה זה הרכיב הזה? האם מדובר בכל שלבי הנוטרילון?

 

עמית שלום, תודה על פנייתך, כל פורמולה שמשווקת בישראל חייבת לעבור רישום וקבלת אישור במשרד הבריאות, חברות המייצרות תרכובות מזון לתינוקות חייבות לעמוד בטווחים המומלצים של ארגוני הבריאות בעולם וכמובן גם של משרד הבריאות. פורמולת נוטרילון שלב 2 עברה עדכון בחודש פברואר, עיקר השינוי הוא בגדלת רמות חומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6), אשר תורמות להתפתחות התינוק, שינוי זה אינו אמור לגרום לתופעות לוואי כלשהן. מקווה שעניתי על שאלותיך,במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות למוקד Nutrimums 1800-300-123.המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

נוטרמיגן ונאוקייט

ספיר: אני אשמח אם תישאלי לגביי הנוטרמיגן והנאוקייט שגם הם מבית נוטרישה והיה גם תופעות מהנוטרמיגן כמו מהנוטרילון.

 

ספיר שלום, ניאוקייט אכן מיוצרת ע"י חברת נוטרישה, ומשוק בישראל שנים רבות. נוטרמיגן, מיוצר ע"י חברת מיד ג'ונססון ועל כן אינני יכולה לענות על שאלתך. המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.
רציתי לדעת האם גם בנוטרילון הרגיל יש בעיות …בזמן האחרון הבן שלי חולה כל הזמן לא יודעת עם יש קשר אבל שלא יהיה את עיניין רמדיה הבא…
סליחה על הבורות אבל מה בדיוק קרה עם נוטרילון?
הבן שלי אוכל בקבוק אחד ביום אמנם של ללא לקטוז אבל חשוב לדעת מה קרה

 

שלום ובוקר טוב,

פורמולת נוטרילון שלב 1 ושלב 2 עברו עדכון, עיקר השינוי הוא בגדלת רמות חומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6), אשר תורמות להתפתחות התינוק,

שינוי זה אינו אמור לגרום לתופעות לוואי כלשהן.

פורמולת נוטרילון ללא לקטוז לא עברה עדכון או שינוי.

מקווה שעניתי על שאלתך,

במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.
התאומים שלנו אוכלים נוטרילון 2 – ממתי הוסיפו את המרכיב המדובר? באמת חל אצלינו שינוי ואני רוצה לבדוק אם זה קשור…

 

בוקר טוב, פורמולת נוטרילון שלב 2 עברה עדכון בחודש פברואר, עיקר השינוי הוא בגדלת רמות חומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6), אשר תורמות להתפתחות התינוק.

במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.
הבת שלי בת 7 חודשים. אני משלבת לה נוטרילון ar כי יש לה ריפלוקס, נוטרילון שלב 1 עם דייסה ומוצקים. אני בדיוק רותה להעביר אותה משלב 1 ל2. האם עדיף להמשיך עם שלב 1 עד גיל שנה? תודה

 

שלום, נוטרילון שלב 1 מותאם לצרכים התזונתיים של תינוקות עד גיל 6 חודשים, לכן, הייתי ממליצה להעביר אותה לשלב 2 אשר מותאם לצרכים של תינוקות מגיל 6 חודשים עד שנה, בתוספת של מזונות משלימים, לפי המלצות של משרד הבריאות.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

 

הבת שלי אוכלת נוטרילון איי אר. לעיתים יש לה יציאות רכות ולעיתים קשות. שמתי לב שגם מהסידרה המדוברת וגם מסדרות אחרות. בהתחלה היתה מקיאה מדי יום לפחות פעם אחת אבל תוך חודש וחצי זה הסתדר. יש לה הרבה יקיצות מהשינה ואולי כאבי בטן חא בטוח. בימים האחרונים גם פולטת יותר. האם ייתכן שיש קשר לשינויים שנערכו בפורמולה? ובכלל איך השינויים עלולים להשפיע על התינוק?

 

שלום, תודה על פנייתך, פורמולת נוטרילון AR לא עברה שינוי, על כן השינויים ככל הנראה אינם קשורים לפורמולה, לפי מה שאת מתארת יתכן שביתך סובלת מאי סבילות לחלב, כיוון שאינני יודעת מספיק פרטים הייתי שמחה שתתייעצי עם איש מקצוע לגבי זה.

את גם מוזמנת לפנות למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

נוטרילון קומפורט

בתי אוכלת נוטרילון קומפורט. בתקופה האחרונה סובלת מכאבי בטן, הגזים חזרו והיא באי שקט. אשמח אם תשאלי האם היה שינוי בהרכב של הקומפורט. תודה

 

בוקר טוב, לא חל שינוי בנוטרילון קומפורט.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

 

 

ביתי אוכלת AR ומאז הסידרה המדוברת חזרה לפלוט בקבוקים שלמים! החוסר שקט בזמן ההאכלה גם חזר.. מה קורה עם הסדרה הזו??
(אין לי בעיה להתראיין אם צריך)

 

בוקר טוב, תודה על שאלתך, חשוב לי לציין שכל פורמולות נוטרילון, מכל אצווה המגיעה לישראל עוברות מספר בדיקות ביטחות לפני שמורשות להיות משווקות, כולל, כמובן, נוטרילון AR. בעקבות מספר תלונות הפורמולה נבדקה שוב מספר פעמים, הן ע"י חברת טבע, הן ע"י חברת נוטרישה – יצרנית נוטרילון והן ע"י משרד הבריאות, שאישר אף הוא שהפורמולה נבדקה ונמצאה תקינה.

במידה ואת חשה שביתך אינה חשה בטוב מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים.

את מוזמנת תמיד לפנות אלינו למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

 

 

האם בטוח להשתמש בנוטרליון 2? האם בשינוי הפורמולה יש סכנה התפתחותית?

שלום,

תודה על שאלתך, נוטרילון שלב 2 בטוח לשימוש, הפורמולה עברה עדכון ומשווקת בישראל כבר מחודש פברואר, עיקר השינוי הוא בגדלת רמות חומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6), אשר נבדקו ותורמות להתפתחות תקינה של התינוק.

נוטרילון 1

כרגע אנחנו בנוטרילון שלב 1 הילד בן 7 חודשים האם אפשר להישאר עם שלב 1 ולפסוח על שלב 2 ?
או שהוא לא נגע בנוטרילון שלב 2 והשינוי שהוכנס לא ישפיע עליו … כי הבנתי שזה מי שכבר מאכיל בשלב 2 זה פוגע

 

שלום, נוטרילון שלב 1 מותאם לצרכים התזונתיים של תינוקות עד גיל 6 חודשים, לכן, כן הייתי ממליצה לעבור לשלב 2 אשר מותאם לצרכים של תינוקות מגיל 6 חודשים עד שנה, בתוספת של מזונות משלימים, לפי המלצות של משרד הבריאות.

חשוב לי להדגיש שחומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6), תורמות להתפתחות תקינה של התינוק. חומצות שומן אלו נמצאות גם בנוטרילון שלב 1 וגם בשלב 2 זמן רב, עיקר השינוי הוא בהגדלת הכמות.

 

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 
היי, תודה רבה על היוזמה! מעוניינת לדעת האם מדובר בנוטרילון ar, שמתי לב לשינוי בהתנהגות אצל הבן שלי, והוא כבר תקופה משלשל on and off. Reut Ifat Uziel

 

שלום, תודה על שאלתך, פורמולת נוטרילון AR לא עברה שינוי.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר של נוטרילון.
נכון למה לא כתוב שיש אומגה 3?? ולמה לא הודיעו על השינוי הזה שגרם לעשרות ילדים לפלוט ולשלשל????

שלום, תודה על שאלתך, הפרסום אודות השינוי של הפורמולה פורסם בעיתון מעריב, ישראל פוסט ובעמוד הפייסבוק של נוטרילון- Nutrimoms.

הרישום על גבי האריזה מופיע בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

חומצות שומן מסוג LCPUFA  מצוינות בטבלת הערכים התזונתיים בשמות- DHA  (אומגה 3) ו- AA  (אומה 6).

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר של נוטרילון.

 

 
לדעתי חברת טבע התחלקה על השכל בזמן האחרון יותר מידי שינויים אולי כדי שאנחנו האמהות נסיק מסקנות ונפסיק לרדוף אחריהם כל הזמן..

 

שלום, צר לי שכך את מרגישה, במידה ויש לך שאלות את מוזמנת תמיד לפנות אלינו למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.
יש לי שאלה.. הבת שלי אוכלת נוטרילון ar קצת יוצר מעשרה ימים ומההתחלה היציאות שלה היו רכות ולעיתים רכות מאוד. האם לכולם זה ככה? כי עם האינפמיל ar היו לה יציאות קשות..
אשמח לתשובה

 

שלום, בנוטרילון AR ישנו רכיב הנקרא לוקוסט בין גאם, סיב מסיס המופק מחרובים, והוא הרכיב אשר גורם להסמכת הפורמולה (לפי הוראות הכנה המפורטות על גבי האריזה).

כיוון שמדובר בסיב הוא יכול לגרום לשינוי ביציאות של התינוק.

במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת תמיד לפנות אלינו למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.
לא הבנתי רק אם ההתייחסות היא לגבי שלב 2, מה עם נוטרילון ar שלב 1? גם שם חל שינוי?
כי אנחנו בדרכנו לגסטרו ביום ראשון הקרוב עקב שינויים שחלו בהתנהגות התינוק שלנו בזמן ואחרי האוכל בשבוע-שבועיים האחרונים

1 hr · Like

שלום, תודה על שאלתך, פורמולת נוטרילון AR לא עברה שינוי.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר של נוטרילון.

 

נוטררילון פפטי גוניור

היי רעות את תוכלי בבקשה לישאול לגבי נוטררילון פפטי גוניור אם זה תכף גם לפורמלה הזאת? תודה רבה לך

 

שלום, תודה על שאלתך, פורמולת נוטרילון פפטי ג'וניור לא עברה שינוי.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר של נוטרילון.

נוטרילון 3

את האמת ששמתי לב שהפורמולה האבקה אחרת אבל לא ייחסתי חשיבות האם יש צורך להיכנס לעיניין לעומק?

אני משתמשת בשלב 3 כרגע.

שלום, תודה על שאלתך, פורמולת נוטרילון שלב 3 לא עברה שינוי.

במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת תמיד לפנות אלינו למוקד Nutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

מה ידוע על השפעת ה lc pufa ? תופעות הלוואי שלה? האם נכון לייחס לשינוי המדובר אי שקט, כאבי בטן ושינה מקוטעת? האם צפויים שינויים נוספים בעתיד

 

שלום, חומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6), תורמות להתפתחות תקינה של התינוק. חומצות שומן אלו נמצאות גם בנוטרילון שלב 1 וגם בשלב 2 זמן רב, עיקר השינוי הוא בהגדלת הכמות, ואינו אמור לגרום לתופעות לוואי.

 

 

אני נורא חוששת לעבור עכשיו לשלב 2. היא בת חצי שנה ואני שוקלת לעבור חברה בכלל.. איך אני אהיה בטוחה שהילדה תהיה בסדר??

 

שלום לך, תודה על שאלתך,העדכון של פורמולות נעשה לטובת התינוקות , חומצות שומן מסוג LCPUFA  (ידועות גם כחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6), תורמות להתפתחות תקינה של התינוק. חומצות שומן אלו נמצאות גם בנוטרילון שלב 1 וגם בשלב 2 זמן רב, עיקר השינוי הוא בהגדלת הכמות.

 

 

 

נילי: החברה טוענת שהשינוי הוא מפברואר 2015 כאשר הסדרות שנמכרות היום בשוק הן מתאריך ייצור ינואר 2015..ועובדה שההורים מתלוננים.. לא יכןל להיות שכל כך הרבה תינוקות שאוכלים נוטרילון חווים תופעות זהות..

נילי שלום,

העדכון בפורמולת נוטרילון שלב 2 בוצע בספטמבר 2014 והתחיל להיות משווק בישראל בפברואר 2015, כמובן שהחברה ממשיכה בייצור הפורמולות והגעתן לארץ ולכן ניתן למצוא על המדפים פורמולות מתאריכי ייצור שונים.

עם זאת, חשוב לי להדגיש, כי כל אצווה שמגיעה לישראל נבדקת ע"י חברת נוטרישה עפ"י ההנחיות המחמירות של הדרקטיבה הארופאית, ובישראל ע"י חברת טבע לפי הנחיות משרד הבריאות בישראל. רק לאחר שנעשות כל הבדיקות המתאימות ניתן אישור לשיווק הפורמולות.

במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת תמיד לפנות אלינו למוקדNutrimums 1800-300-123. המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

 

 

אומגה 3 ונוטרילון

נולדה לי שאלה בעקבות הפרשות עם הנוטרילון, אני מבינה שהאומגה 3- חומצה שומנית מאוד חשובה להתפתחות התינוק, ולמה אין אותה בנוטרילון אי אר? ( כם אין בו את החיידקים הפרוביאוטים)..השאלה האם אפשר לתת לניוק שניזון רק מנוטרילון אי אר את האומגה 3 כתוספת לתזונה?! האם יש סכנה להתפתחות תקינה אם התינוק לא יקבל את האומגה3 באוכל שלו?! תודה

 

שלום, תודה על שאלתך, גם פורמולת נוטרילון AR מכיליה אומגה 3 ואומגה 6,

הרישום שלהם על גבי האריזה מופיע בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

חומצות שומן מסוג LCPUFA  מצוינות בשמות- DHA  (אומגה 3) ו- AA  (אומה 6), ניתן לראות זאת בטבלת הערכים התזונתיים על גבי הקופסא.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר של נוטרילון

 

שינוי ביציאות בעקבות נוטרילון

אמרתי ואומר שוב –  הם שינו משהו בנוטרילון ar שגרם לתינוקת שהיתה 4 חודשים עם התמל הזה והתנהלות והתנהגות זהה – לשינוי קיצוני.  מעצירות קבועה לשילשולים. מתינוקת רגועה ושלווה לעצבנית וקוטרית. מלאכול כל 3-4 שעות לרעבה אחרי שעתיים. ברגע שיברתי לאינפמיל נעלמו השלשולים. העצבים. והיא דורשת אוכל כל 4 שעות ומעלה. אז שיקום מי שחושב שאני מדמיינת או מגזימה

 

שלום, בנוטרילון AR ישנו רכיב הנקרא לוקוסט בין גאם, סיב מסיס המופק מחרובים, והוא הרכיב אשר גורם להסמכת הפורמולה (לפי הוראות הכנה המפורטות על גבי האריזה).

כיוון שמדובר בסיב הוא יכול לגרום לשינוי ביציאות של התינוק.

לעומת נוטרילון AR , אינפמיל עובד עם מנגנון הסמכה שונה ולכן יתכנו שינוים בתגובתו של התינוק לכל אחת מהפורמולות.

בנוסף, חשוב לי לציין שנוטרילון AR לא עברה שינוי

במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת תמיד לפנות אלינו למוקדNutrimums 1800-300-123.

המשך יום טוב, שולי ברקאי, מנהלת מוצר נוטרילון.

 

נוטרלון