אכלת?

אכלת מספיק?

שלמות, גאוני, מגניב אלו המילים שיש לי לומר על מד חלב אם. אם עד עכשיו דאגנו: "האם התינוק ינק כמות מספקת של חלב אם מהשד? כיום זה השתנה!

כעת, בעזרת המכשיר המהפכני , MilkSense מכשיר שאינו מתערב בפעולת ההנקה רק להניח על הציצי והאלקטרודות מסונכרנים יחד וניתן למדוד בצורה קלה וברורה את כמות החלב שינק התינוק.

תודו, כמה פעמים חשבתן ואני אפילו לתקופה מסוימת שילבתי הנקה ותמ"ל רק כי אמרו שאולי הוא / היא לא עולים מספיק במשקל? כמה פעמים פחדנו מאחיות טיפת חלב ומרופאי הילדים בגלל טבלאות, עקומות ואחוזונים?

נושא ההנקה של התינוק הרך עומדת בראש מעיניהם של הורים רבים מתוך ההכרה בחשיבותה של ההנקה הטבעית, תרומתה לבריאות התינוק והחיבור שהיא יוצרת בין האם לתינוק. עם זאת, אימהות רבות, מוותרות בלית ברירה בשלב מוקדם על ההנקה בשל חוסר וודאות  לגבי הכמות שינק התינוק.

חברת BFREE  השיקה פתרון חדשני שיעניק את הביטחון להורים ויסייע גם לתינוק להיות שבע. במשך חמש שנים פיתחה חברת הסטארט-אפ 'בראדלי אנד לוקה' את MilkSense  בהשתתפות נשים מניקות נערכו, כאשר הצורך המרכזי שעלה מפי האימהות היה ליצור מכשיר שאינו מתערב בפעולת ההנקה עצמה ומאפשר הנקה טבעית לחלוטין ומודד כמה חלב התינוק ינק.

המכשיר מודד את כמות החלב בכל שד תוך 10 שניות. אפשר לעבור באמצע המדידה בין שני הצדדים ואפילו יש צג שמראה כמה זמן עבר אם היו באמצע הפסקות. בנוסף יש תוכנת מחשב מיוחדת, חדשנית, שמאפשרתלנהל את ההנקות ללא צורך בניהול רשימות. ההנקות נשמרות אוטומטית בזיכרון המכשיר ובאמצעות התוכנה המצורפת, ניתן להורידן למחשב האישי וליהנות מניתוח מפורט הכולל:

תוצאות מדידה של כל שד בנפרד, לפי תאריכים ושעות

 1. כמות חלב ממוצעת בארוחה
 2. קשר בין משך ההנקה לכמות החלב שהתינוק יונק
 3. מלאות כל שד בזמנים שונים ביום
 4. עליה במשקל התינוק לאורך זמן

לאימהות הדואגות כמוני למשל המחפשות סיבות לבוא לטיפת חלב כי מרגישה שהבייבי עלה קצת במשקל ואנחנו רוצות כבר לחייך ולנשום נשמת רווחה ולדעת שבאמת הצלחנו ולא רק עם תוספות מזון כלשהם – הערכה מגיעה עם משקל.

החסרונות לדעתי הם שהמכשיר לא מתאים לכל אחת. צריך לזכור שלכולנו יש ימים שאנחנו פחות אוכלים ולכן גם אצלנו המשקל לא תמיד מדויק. בנוסף יש נטייה לבדוק אחרי כל ארוחה וזאת חשוב לזכור לדעתי בהחלט לא המטרה.

המכשיר נותן לי שקט נפשי בימים שנוח לי לדעת שלא רק כשמשלבים עולים במשקל ולפעמים החיים יפים. רק צריך לנסות לדאוג פחות ולזכור שהכול אנחנו עושות ומנסות למען בריאות ילדינו.

 

מחיר המוצר 700 שקלים, ניתן לקנות בסופר פארם

20150627_220004

נכתב על ידי: רעות

There are 5 comments for this article
 1. יעל ב 9:42

  לא יודעת. אשת הווריפיקציה שבי מיד קופצת ומזכירה שחל ב מיוצר גם בזמן ההנקה -כתוצאה מהיניקה של התינוק, לכן לא תתקבל תמונה מייצגת אמיתית.
  עמד שני אם זה נותן שקט נפשי למה לא…
  מצד שלישי נראה לי כמו עוד הוצאה משמעותית ולט הכרחית. אם דואגים אפשר לשקול את התינוק לפני ואחרי אבל גם זה מאד לא סביר בהתנהלות היום יומית.
  צריך תרופה יומיומית שפשוט תיתן שקט נפשי לאימהות. אולי גראס… 😉

  • רעות ב 12:06

   בשביל חלב שנוצר בעת ההנקה יש בנוסחא של המכשיר תוספת שמתווספת לכל מדידה שהיא מעין פיצוי על החלב שנוצר תוך כדי הנקה.

 2. דליה ב 12:38

  לפני 4.5 שנים השתתפתי בניסוי. נסעתי פעם בשבוע לת"א עם תינוקת קטנה למדידות השד לפני ההנקה ואחרי. זה מאוד עזר לי להיות שקטה ולדעת שהילדה אכלה מספיק ללא תוספות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *