יום המשפחה הגיע חלף, ופתאום אנחנו נזכרים שצריך להצטלם.

זה לא שאנחנו לא מצלמות גם ככה כל היום את ילדינו ויודעות כולנו שבראנו בריאה מושלמת. אך כעת בכתבה הזו אסתי ורקר צלמת תעזור ותמליץ איך לעשות זאת נכון. את הצילומים בבית תוכלו אחר להדפיס על קנבס ולהביא מתנה לסבא לסבתא ולשאר בני המשפחה. אני נתתי את שלנו והתמונה כבר תלויה על הקיר אצלם בבית. גם אתם רוצים, תקראו ותיישמו.

 1. רקע – שימו לב לרקע עליו אתם מצטלמים. הרקע הוא חלק בלתי נפרד מהצילום. חשוב להקפיד על רקע נקי כלומר ללא ציורים או דברים שעלולים להפריע בצדדים.  שימו לב שאין אנשים נוספים שיופיעו בצילום. למשל אנשים ברחוב שבמקרה עוברים או לכלוכים כמו חוטי חשמל, אפילו שקעים בקיר במידה והחלטתם להצטלם בבית אפשר להיעזר בווילון או בבד שישמש כרקע לצילום.
  ההקפדה על רקע נקי בצילומי חוץ וגם בצילומי פנים מניבה לנו צילומים נקיים וממקדת את תשומת הלב למה שחשוב באמת – הילדים!!
 2. תאורה – תמיד כדאי להצטלם על אור טבעי!
  הפלאש המובנה שבמצלמה לרוב יוצר צללים נוקשים ואור שטוח והתוצאה המתקבלת ברוב הפעמים אינה מחמיאה כלל,לכן מומלץ לבטל את האופציה האוטומטית של הפלאש המובנה.
  איך בכל זאת  נשיג תאורה טבעית ומחמיאה??יש מספר דרכים לצילום נכון באור השמש. אחת מן הדרכים היא לצלם לצד חלון גדול ובשעות הבוקר, כך קרני השמש יוכלו לחדור פנימה,החלון עצמו בצילום יצא כמעט כולו לבן. במקביל יש להאיר את פנים הבית בעוצמה המרבית שניתן.
  אם בכל זאת בחרתם לצלם בחוץ כדאי לעשות זאת בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהריים כשהשמש נמוכה. שימו לב שהשמש תאיר עליכם  מהצדדים אך לא תסנוור אתכם ולא תהיה מאחוריכם.
 3.  זווית צילום – תמיד תמיד נצלם את הילדים בזווית שתואמת לגובה העיניים. אם נצלם את הילדים בלי להתייחס לגובה עינם, התוצאה  תהיה כאילו ענק מצלם גמד. אם מצלמים תינוקות, ממש לשכב ליד הילד כדי לקבל את הזוית הרצויה.
 4.    בא ונעלם – הפכו להיות בלתי נראים ,התמונות הטבעיות והטובות ביותר יצולמו כשילדכם כלל לא יהיו מודעים לנוכחות מצלמה בסביבתם. לשם כך ניתן להיעזר באמצעות הזום, בהעדר אמצעים טכנולוגיים התאמצו להיות בשקט ואז לצלם. אם אתם יודעים שנוכחות שקטה היא משימה בלתי אפשרית אצלכם נסו להיעזר בטריק אחר,דובבו את הילדים על מעשיהם במהלך היומיום העיקר שלא יתמקדו בכם או במצלמה.
 5.    סבלנות – בעידן המצלמות הדיגיטליות שמאפשרות לנו לצלם "בלי לעשות חשבון" נוצר מצב שבו אנו מקבלים מספר תמונות דומות שקשה לנו להיפרד מהן. ולכן לפעמים עדיף להמתין בסבלנות ולצלם ברגע הנכון בזווית הנכונה ובתאורה המחמיאה ביותר.
 6. הכי חשוב  תנו להם חפצים, בובות, כל דבר שהם אוהבים, תנו להם להיות הם!!
  תיהנו, תשתוללו, חיוך, מוסיקה ושמחה מביאים הרבה אהבה לעולם. רואים את האהבה בתמונות, הן יצאו מושלמות.

כעת יש ברשותכם את הכלים להגיע לתוצאות צילום מעניינת ומחמיאה אך אם בכל זאת בא לכם להתפנק, אתם יותר ממוזמנים להגיע אלי לסטודיו.

אשמח לעשות את הדבר שאני הכי אוהבת בעולם ובמיוחד לצלם תינוקות וילדים.

 

תראו איך הבן שלי  נהנה בתמונה.

את העוגה בתמונה הכינה: מלי הדני

 

אסתי ורקר צלמת קייק סמאש וצילומי ילדים

רוצות לזכות בהגרלה לצילומי קייק סמאש?

הזוכה תקבל ארבעים דקות צילום

עשר תמונות ערוכות ומעובדות בפוטושופ 13*18.5 מודפסות באלבום כיסים

הצילומים אינם כוללים עוגה, אפשרות לעוגה בתוספת של 300 ש"ח

 • הזכייה בכפוף לתקנון ובאישור פרסום התמונות

 

כל שעליכן לעשות לעשות:

 1. לייק לעמוד בפייסבוק
 2. לשתף את הכתבה
 3. לספר איזו עוגה ילדיכן אוהב
 4. להרשם לניוזלטר

בהצלחה